رباتی که توسط ذهن انسان کنترل می شود

exo

Exoskeleton ربات جدیدی که توسط ذهن انسان کنترل می شود

یک پای رباتیکی بزرگ که توسط انسان پوشیده می شود و می تواند مسیر اتاق را طی کند. موتورهای این ماشین نویزی بوده و به کندی حرکت می کنند، اما با شناختی که بدست خواهید آورد، این جزئیات را محو و کم رنگ خواهد نمود، هنگامیکه که متوجه می شوید یک انسان چگونه با تدبیر این ماشین بزرگ را کنترل می کند، و این کار را با ذهن خود انجام می دهد.

Exoskeleton یک وسیله رباتیکی است که دور پاها و کمر و انسان بسته می شود. این روبات بخشی از تکنولوژی پیشرفته می باشد که توسط محققان آلمانی و کره ای توسعه داده شده است. قسمت دیگری از این وسیله کلاه تیره ای است که روی سر انسان قرار می گیرد، با الکترودهایی پوشانده شده است که ارتباط با ذهن انسان و ماشین را تسهیل می کند.

در این آزمایش فرد با پوشیدن Exoskeleton می تواند خود به خود راه برود، اما دانشمندان فکر می کنند که این وسیله جدید کنترل شونده با ذهن می تواند روزی توسط افرادی که توانایی راه رفتن را ندارند، مانند افرادی که از جراحات نخاعی رنج می برند، یا افرادی که دچار بیماری بازسازی سلول های عصبی هستند، مانند اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی، استفاده شود.

بسیار از محققان برای توسعه این تکنولوژی تلاش می کنند، تا کمک کنند مردم بتوانند کنترل مجدد حرکات خود را از طریق دستگاهی که ترکیبی از روبات و قدرت ذهن است، بدست آورند.

در تکنولوژی گذشته به این صورت بود که، بیماران ابتدا باید تحت عمل جراحی قرار گیرند. جراحان قطعه الکترونیکی کوچکی را درون مغز بیماران قرار می دهند، هنگامیکه با سیم های بیرونی متصل می شوند، به فرد اجازه می دهند که بازوهای رباتیکی را با استفاده از ایمپالس ها یا ضربه های الکتریکی ارسال شده از مغزشان، کنترل کنند.

اما اینترفیس کامپیوتر-مغز توسعه یافته توسط محققان کره ای دانشگاه سئول و دانشگاه تکنیکال برلین، نیازی به جراحی مغز ندارد. به منظور کنترل Exoskeleton، در مطالعه مباحث بند اول، مطالعه کلاه پوشیده شده با الکترودهای کوچک می باشد که به جمجمه می چسبد. محققان می گویند، کلاه جمجمه ای وسیله ایست که بخش مغز را به Exoskeleton متصل می کند و معمولا در EEG (منحنی هایی که توسط دستگاه ثبت امواج مغز ثبت شده است) استفاده می شود.

محققان می گویند: در مطالعه Exoskeleton، کلاه EEG برای برداشتن و شناسایی سیگنال های مغزی به خصوصی استفاده می شود. وظیفه کلاه جهت شناسایی اسپایک های نورونی می باشد.

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.