روبات هاي اوريگامي که بالا مي روند، شنا مي کنند و پنهان مي شوند

origamy
 
موضوع، روبات هاي اوريگامي است که خودشان را مونتاژ مي کنند و سپس شنا مي کنند، پنهان مي شوند و ميان اشيا حرکت مي کنند و مانند يک پروانه آشفته در اطراف بال مي زنند. در نهايت ممکن است تمام اين حرکات در داخل بدن شما انجام شود.
يکي از پتانسيل هاي عملياتي اين طرح قرار دادن روبات درون بدن انسان مي باشد که توسط ميدان هاي مغناطيسي هدايت مي شود. که مي تواند براي تحت نظر گرفتن بدن و قرار دادن دارو در مکان هاي خاص و مورد نظر مورد استفاده قرار گيرد. 
بله ممکن است دچار مور مور شويد، اما فوايد کاربرد آن غير قابل انکار است. در کنفرانس ICRA 2015 در سياتل، محققاني از MIT و TU Munich نوآوري را با عنوان "روبات اوريگامي مينياتوري نامحدود که خودش مي پيچد، راه مي رود، شنا مي کند و پايين مي آيد" ارائه داده اند.
اين روبات ريز از پلي استر يا پانل هاي کاغذي ساخته مي شود که، هنگاميکه گرما مي بينند، خودشان را به اشکال بسيار خاص و متقارن تبديل مي کنند. توان مصرفي روبات با استفاده از يک آهن رباي کوچک در مرکزش تامين مي شود، که روبات از اين منبع توان به صورت نامتقارن براي انجام تمام وظايف مختلف خود استفاده مي کند. اين روبات مي تواند راه برود، شنا کند، بالا برود و حتي حرکت کند و يا اشيا کوچکي را حمل کند.
روبات هيچگونه موتوري ندارد، و درواقع توسط آهنرباي داخلي تامين نيرو نمي شود. در عوض، در اطراف سطحي که در حال حرکت است توسط مجموعه اي از سيم پيچ هاي الکترومغناطيس زيرين، هدايت مي شود. آن سيم پيچ ها ميدان هاي مغناطيسي مسيري را ايجاد مي کند که چرخه روشن و خاموش، باعث مي شود روبات به نوسان درآيد و به شيوه مشخص و تعيين شده اي توسط پيچ هاي نامتقارن حرکت مي کند. همچنين تدبير ديگري که طراحي شده بدين صورت است که روبات ها هنگامي که روز کاريشان به اتمام رسيد خود را در استون حل کنند.
هر وجه اين روبات ها 1.7 سانتي متر بوده و وزنشان در حدود 0.31 گرم مي باشد و در آينده سعي خواهد شد که اين روبات ها تا حد ممکن کوچک و کوچکتر شوند. محققان سعي در هرچه مينياتور کردن اختراع خود دارند و سعي در ايجاد سنسورهاي مجتمع و امکان برقراري ارتباط با ساير دستگاه ها را دارند.
 
 
 
منبع:discovery.com
ترجمه: محسن محبی مدرس شرکت نادکو

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.