میکرو عضلات می توانند از طریق رگ ها روبات های ریز را به درون بدن حرکت دهند

محققان می گویند: عضلات ریزفعال الکتریکی روزی خواهند توانست موجب ظهور روبات های میکروسکوپی شوند که بسیار کوچکتر از یک ذره شن هستند.


روبات خوش فکر با دریافت قوی و عضلات مصنوعی
مایکل سالامون مهندس شیمی دانشگاه میشیگان و یکی از اعضای این طرح می گوید: روبات های میکروسکوپی یا میکروبات ها، روزی خواهند توانست به درون بدن سوق یابند و با بیماریها مبارزه کنند، و یا به درون بمب ها می خزند و آن ها را خنثی کنند، و یا کارهای دیگری انجام دهند.
سالامون می گوید: این روبات ها می توانند با یکدیگر کار کنند در صورتیکه قبلا این اتفاق نیافتاده بود. با این حال ساخت این روبات ها دو نوع چالش را بر می انگیزد. اگر شما یک روبات در مقیاس میکرو را در آینده تصور کنید، نیاز خواهد داشت تا به صورت اتوماتیک حرکت کند و توانایی غلبه بر نیروها موجود در محیط را داشته باشد.
محققان ساخت عضله هایی را پیشنهاد دادند که از ذرات میکروسکوپی تشکیل شده و به صورت خودکار تشکیل زنجیر می دهند و می تواند نیروی میکروبات های آینده را تامین کنند.
محققان با ذرات کروی تشکیل شده از ترکیبات پلی استایرن شروع کردند، مواد پلاستیکی که در فوم استفاده می شود. آنها این ذرات را تا زمانی که به شکل دانه های برنج درآیند در داخل یک ماشین می کشند، به عرض 0.6 مایکرون و به طول 3 مایکرون. (به عنوان تقریب میانگین عرض موی انسان حدود 100 مایکرون می باشد).
دانشمندان یک طرف این ذرات را با طلا می پوشانند. ذرات با دو روی مختلف را به عنوان جانوس می شناسند، برگرفته از نام خدای رومیان باستان جانوس.
نیمه طلاکاری شده ذرات جانوس یکدیگر را در آب شور جذب می کنند، با افزایش شوری آب، قدرت جذب بیشتر می شود. محققان می گویند: غلظت ایده آل نمک از نوشیدنی های انرژی زای ورزشی گرفته شده است.
خود به خود، ذرات از جفت هایی که با هم تداخل دارند تشکیل زنجیرهای کوتاه می دهند، به صورت میانگین حدود 50 تا 60 ذره در هر زنجیر. به هرحال، هنگامیکه در معرض جریان الکتریکی متناوب قرار می گیرند، ظاهرا برای اضافه کردن نامحدود ذرات، زنجیرها کشیده می شوند.

 

منبع:http://news.discovery.com

ترجمه: محسن محبی- کارشناس آموزش و مدرس روباتیک شرکت نادکو

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.