روبات پرنده شکاری که مانند یه پرونده واقعی نگاه و پرواز می کند

Raptors

روباتهای بسیاری وجود دارند که برای ساخت آنها از طبیعت الهام گرفته شده است. اما روبات پرنده کنترل شونده که توسط نیکو نیجنهویس ساخته شده است راه حل تازه ای برای پرواز واقعی می باشد، این روبات شباهت بسیار زیادی به پرندگان شکاری دارد و همانند آنها بالهای خود را به هم می زند.


این روبات پرنده شکاری می تواند برای ترساندن پرنده های کوچکتر از مناطق مورد نظری که نباید در آنجا باشند، مانند نزدیکی باند فرودگاه، یا محل های دفن زباله و زمین های کشاورزی، استفاده شود.
در آزمون های اولیه میدانی، این روبات پرنده توانست 50 و شاید بیشتر از 50 درصد پرندگان مزاحم را ترسانده و آنها را برای مدت زمان طولانی تر از منطقه دور نگه دارد و علت آنهم این بود که قطعات مکانیکی تشکیل دهنده این روبات پرنده شکارچی بسیار واقعی به نظر می رسد، به ویژه در حرکت بالها و شکل ظاهری و رنگ پرنده، و در ادامه این روبات توانست تمام پرندگان را از منطقه دور کنند.
نمونه شاهین سیاه گوش این روبات دارای طول بدن 23 اینچ، طول بالهای 47 اینچ بوده و قابلیت پرواز تا سرعت 50 مایل در ساعت را دارد. نمونه عقاب این روبات دارای طول بدن دو برابر شاهین و طول بالهای 86 اینچ می باشد.
نمونه حاضر به صورت یک روبات کنترل شونده می باشد، اما شرکت سازنده برنامه ای را برای هوشمند سازی و خودکار نمودن این روبات در دست اجرا دارد. تست این نمونه روباتها برای سال 2015 پیش بینی شده است.

 

منبع: news-discovery.com

ترجمه: محسن محبی - مدرس روباتیک و کارشناس آموزش شرکت نادکو

نظرات  

 
#1 samira soleymani 1393-06-26 10:53
خیلی عالی بود
ممنون
 

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.