روبات گربه وحشی برای اولین بار چهار نعل می تازد

wildcat - روبات گربه وحشی برای اولین بار چهار نعل می تازد


سازندگان روبات شرکت بوستون داینامیکس از آخرین دستاورد نظامی خود رونمایی کردند. یک ماشین چهار پا که گربه وحشی نامیده می شود و می تواند همانند یک حیوان به صورت جهشی و چهار نعل روی یک سطح هموار بدود.


تصاویر نمایش داده شده نشان می دهد که این روبات قابلیت دویدن با سرعت 25 کیلومتر در ساعت را روی سطوح هموار دارد. بوستون داینامیکس اطلاعات بیشتری در مورد این روبات جدید ارائه ننموده است، اما نوشته ای در صفحه یوتیوب این گونه بیان می کند که این روبات توانایی دویدن با سرعت بیشتری نسبت به سایر موجودات روی زمین را دارد.
گربه وحشی نمونه حرکت آزاد روبات چهار پای شرکت بوستون داینامیک می باشد که چیتا نامیده می شود و قابلیت دویدن بر روی تردمیل را با سرعت 45/5 کیلومتر در ساعت دارد. یعنی 0/5 کیلومتر در ساعت سریعتر از یوسین بولت سریعترین دونده مرد روی زمین.
تمامی این روباتها و روبات شناخته شده بیگ داگ برای بخش نظامی وزارت دفاع آمریکا ساخته شده اند و تحقیقات برای هرچه بهینه تر کردن و سریعتر نمودن این روباتها ادامه دارد.

 

منبع: www.livescience.com

ترجمه و تدوین: محسن محبی

نظرات  

 
+1 #1 moayed mohamadi 1392-09-02 20:40
مگه روبات big dog هم همین خاصیت و نداشت؟
 
 
#2 محسن محبی 1392-09-03 20:50
با سلام خدمت دوست عزیز
باید عرض کنم که این روبات پیشرفتهایی از نظر سرعت و قابلیت حرکت با مانور بالا را داشته است.توصیه می کنم حتما فیلم این روبات رو ببینید اونجا تفاوتهارو محسوس تر مشاهده خواهید کرد.
 

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.