انسان کوچک

انسان کوچک

کوهی اوگاوا دانشجوی دکتری پژوهشی می خواهد دنیای ارتباطات راه دور را متحول نماید یا همانطور که خودش می گوید: استفاده از یک روبات برای بدست آوردن حضور کسی از راه دور، که در آن شما حضور انسان را به جای دیگری منتقل می کنید.


او برای انجام این کار با یک روبات Telenoid  آمده است، نوعی روبات که به روباتهای انسان نما شباهت دارد. این روبات براساس روبات خدمتی VolP بوده اما دارای یک صورت و بدن می باشد. این روبات اساسا قابلیت یک تلفن را دارد، در عین حال قادر به تشخیص حرکات کاربر از طریق سنسورهای داخلی روبات می باشد.
این بدان معنی است که به خوبی صحبت می کند، همچنین روبات قادر به حرکت دادن سر و بازوها بوده، و می تواند در آغوش گرفتن مجازی و رابطه معنی دار،  به عنوان مثال زمانی که نوه ها با پدر بزرگ یا مادر بزرگشان تماس تلفنی می گیرند را از خود ارائه نماید.
در حال حاضر این روبات یک پروژه تحقیقاتی در آزمایشگاه روباتیک دانشگاه اوزاکای ژاپن می باشد. این آزمایشگاه توسط پروفسور نامی هیروشی ایشیگورو اداره می شود کسی که این روبات ساخته تصورات و ذهنیات او می باشد.
اوگاوا می گوید: در مراحل آزمایشی روبات پیشرفتهای بسیار خوبی داشته، به خصوص در آزمایش با افراد سالمند بسیار رضایتمند است.

 

ترجمه و تدوین: محسن محبی- مدرس روباتیک شرکت نادکو

نظرات  

 
+2 #1 میر حمید سید صدیق 1392-04-14 20:55
واقعا جالبه!!!!!!!!!! !!!!
 
 
#2 zahra baaghaani 1392-07-24 16:16
عالی بود.
 

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.