روبات زیردریایی، جهت انجام تحقیقات در اقیانوس ها

روبات زیردریایی، جهت انجام تحقیقات در اقیانوس ها

این وسیله روباتیکی، در حال انجام تحقیقاتی در اقیانوس ها و میان جزایر قناری و ایسلند می باشد. این زیردریایی خودکار سیلبو " silbo " نام دارد، که فاز اول ماموریت دریایی بین المللی "چلنجر یک" را بعد از پیمودن مسافت 2870 مایل دریایی، با موفقیت به پایان رساند.

پروژه تحقیقاتی این روبات شامل منطقه ای میان ایسلند وجزایر قناری می باشد، همچنین جمع آوری پروفایلهای اقیانوس شناسی با مقدار بالا (بیش از 1500)، درباره شرایط دریا، و ارائه فرصتهای بسیار است.

هر دو جنبه تحقیقاتی و تجاری پروژه توسط تیم تحقیقات نشان داده می شود. سیلبو در تاریخ بیست و سوم ژوئن مقصد خود را از ایسلند ترک کرد و به 20 کیلومتری شمال جزایر قناری وارد شد، جایی که تیم امداد دریایی پاترول، این روبات را از آب گرفتند. در طول 240 روز تحقیقات، این روبات کوچک، با طول یک متر و نودو دو سانتی متر و وزن 52 کیلو، شرایط جوی شدیدی را گذرانده است، مانند طوفانهایی که هر سه روز اتفاق می افتند. این روبات، نتایج تاثیرات دو طوفان گرمسیری (کتی و ایرن) در دریا، همراه با تاثیرات آنها بر روی گرمای جریان عمودی را ثبت کرده است. این اطلاعات، بسیار مهم و ضروری هستند، زیرا کشتیها امروزه نمی توانند برای جمع آوری و ثبت اطلاعات در مکانهایی که طوفانهای گرمسیری وجود دارد بمانند، زیرا این کار خطرهای بسیاری را برای انسان به همراه دارد. سیلبو مجبور است در مسیر سفر خود با موانع دشواری که جزو منطقه تحقیقاتی او نیست و در جایی ثبت نشده است و عوامل بازدارنده رهیابی دریایی مانند تند بادها، و امواجی به بلندی 9 متر، روبرو شود، که این خود ماموریت خطرناکی برای این روبات کوچک می باشد.

منبع: www.robotechno.us

ترجمه: محسن محبی - مدرس روباتیک شرکت نادکو

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.