کاربرد بازوی روباتیکی

کاربرد بازوی روباتیکی

دین کامن (Dean Kamen) را می شناسید؟ دین کامن یک سازنده آمریکایی می باشد، یک مهندس روباتیک پیشگام و کارآفرین، این شخص طراحی دقیقی از یک بازوی اتوماتیک انجام داده که قادر است توسط ذهن انسان کنترل شود، و دقیقا همانند بازوی یک انسان حرکت می کند.

وجود واحدهای حسگر با حساسیت بسیار بالا در انگشتان به این روبات اجازه می دهد تا با حرکت موج مانند و ظریف انگشتان، دفترچه یادداشتی را بردارد، استکانی را نگهدارد و یا حتی حبه انگوری را بدون له کردن آن در بین انگشتانش بگیرد. برخلاف آن دستی که در سال گذشته ساخته شده بود، این دست اتوماتیکی جدید بازو مانند، Luke نامیده می شود و برای افراد معلولی که دست خود را از دست داده اند زندگی معمول تری را فراهم می سازد.

از ابتدای سال 1975، بازوهای روباتیکی به طور معینی برای دلایل خاص تولید می شوند. به عنوان مثال در بازار خودرو ایالات متحده، به ازای هر ده کارگر یک بازوی روباتیکی وجود دارد. این سیستم اتوماتیک برای نوآوری بیشتر، انجام کارهای متفاوت برای افراد به صورت آزادانه طراحی شده است.
با بکارگیری بازوی خوکار متغیر، در واقع دکتر Alon wolf و همچنین دکتر Howie Choset تجهیزاتی را توسعه داده اند که می تواند حداقل روش جراحی فراگیر را با دقت بالا انجام دهد. دکتر Wolf بیان می کند که: این فناوری CardioARM (بازوی قلبی) نامیده می شود و همچنین به واقع برای جراحی های شکم، جراحی شریانات و همچنین جراحی دهان ساخته شده است، اما علاوه بر این می تواند برای انجام لاپاراسکوپی، کولونوسکوپی و آرتروسکوپی استفاده شود. بازوی قلبی برای رسیدن به بخشهایی از آناتومی بدن که چالش برانگیز می باشند، به اندازه کافی انعطاف پذیر می-باشد.
اولین بازوی روباتیکی ابزار زخمت و خامی بود. آخرین روباتهای تکنولوژی اتوماسیون مدرن که دارای بازو هستند، در حال اجرا بسیار شبیه آناتومی انسان می باشند، و توانایی انجام حرکتهای طبقه بندی شده بسیاری را، با کمک تکان دادن انگشتان و بازوهای چراخان دارند. شاید بهترین آزمایش این سیستم طراحی شیوه ای برای ساخت اقتصادی این ماشینها برای افراد، وگرفتن پاسخ از آن و سپس آوردن آن به کلینیکها باشد، در واقع درآمدی نسبتا مناسب و دائمی.

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.