خلق شخصیت های کارتونی (انیمیشنی) با کمک روبات

خلق شخصیت های کارتونی (انیمیشنی) با کمک روبات

 گروهی از توسعه دهندگان ژاپنی، روبات کوچکی را طراحی کرده اند که خلق شخصیت های کارتونی سه بعدی را آسان می سازد. این وسیله کامپیتری کوچک با نام مانکن Qumarion (کوماریان) شناخته شده است، که دارای 16 مفصل و 32 سنسور مختلف است، و تمام اطلاعات به طور مستقیم و بلافاصله توسط ارتباط یو اس بی usb به کامپیوتر منتقل می شود.

این روبات توانایی خارق العاده ای در محاسبه و ثبت 120 فریم در ثانیه حرکت را دارد. کوماریان می تواند انعطاف یابد، بنشیند، بایستد و هر گونه حرکتی که در شخصیتهایی انمیشنی استفاده می شود را، انجام دهد.

Qumarion1

 نرم افزار این روبات را می توان به صورت نوار ابزار در نرم افزارهای مختلفی چون Maya یا 3D MAX اضافه کرد و از آن استفاده نمود. این اندیشه برای بهبود کار در زمینه هنرهای گرافیکی تولید شد، تا شخصیت های کارتونی سه بعدی، با حرکتهای واقعی ایجاد شوند. سازندگان این روبات می گویند، در نظر گرفته شده بود که این روبات به عنوان ابزاری برای دستکاری مفاصل یا وسیله ای برای کاریکاتوریستها، به عنوان تنها مدل سه بعدی طراحی شده و حرکتهایی که توسط روبات تولید خواهد شد، استفاده شود.

Qumarion3

با کمک این وسیله جدید، پردازش ساخت شخصیت های سه بعدی سریعتر خواهد شد، تشویق به استفاده از چهره های مجازی در زمینه طراحی، به این روبات اجازه می دهد، تا به عنوان یک عروسک ملموس که به شخصیت های کارتونی زندگی می دهد، استفاده شود. سایر مزیتهای این روبات کوچک این است که، به سادگی قابل استفاده است و فضای فیزیکی کوچکی را اشغال می کند و با قیمت 750 دلار در دسترس خواهد بود.

منبع:  www.newlaunches.com

ترجمه: محسن محبی - مدرس روباتیک شرکت نادکو

 

 

 

نظرات  

 
#1 علیرضا کربلائی امینی 1391-05-24 12:09
بابا ایول چه کاراکه باربات نمی شه کرد
 

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.