رباتی که توسط ذهن انسان کنترل می شود

exo

Exoskeleton ربات جدیدی که توسط ذهن انسان کنترل می شود

یک پای رباتیکی بزرگ که توسط انسان پوشیده می شود و می تواند مسیر اتاق را طی کند. موتورهای این ماشین نویزی بوده و به کندی حرکت می کنند، اما با شناختی که بدست خواهید آورد، این جزئیات را محو و کم رنگ خواهد نمود، هنگامیکه که متوجه می شوید یک انسان چگونه با تدبیر این ماشین بزرگ را کنترل می کند، و این کار را با ذهن خود انجام می دهد.

روبات هاي اوريگامي که بالا مي روند، شنا مي کنند و پنهان مي شوند

origamy
 
موضوع، روبات هاي اوريگامي است که خودشان را مونتاژ مي کنند و سپس شنا مي کنند، پنهان مي شوند و ميان اشيا حرکت مي کنند و مانند يک پروانه آشفته در اطراف بال مي زنند. در نهايت ممکن است تمام اين حرکات در داخل بدن شما انجام شود.

پرواز با اتومبیل شخصی

اتومبیل پرنده

 

اتومبیل پرنده GF7

GF7 از حیرت آورترین اتومبیل های پرنده خواهد بود. این وسیله توانایی پرواز با سرعتی معادل 885 کیلومتر در ساعت را دارد. GF7 ایده‌ای از اتومبیل‌های پرنده است که توسط Greg Brown و Dave Fawcett طراحی شده و دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است. پیوندی هنرمندانه بین یک جت تجاری و اتومبیلی لوکس!

 

میکرو عضلات می توانند از طریق رگ ها روبات های ریز را به درون بدن حرکت دهند

micriscopic particles

محققان می گویند: عضلات ریزفعال الکتریکی روزی خواهند توانست موجب ظهور روبات های میکروسکوپی شوند که بسیار کوچکتر از یک ذره شن هستند.

سومین مسابقه ملی بازی و اسباب بازی شریف

سومین مسابقه ملی بازی و اسباب بازی شریف

سومین مسابقه ملی بازی و اسباب بازی شریف

 بازی و اسباب بازی یکی از مهمترین عباراتی هستند که توجه والدین و کودکان، مربیان، روانشناسان و پژوهشگران حوزه کودک و علوم اجتماعی را به خود جلب میکند.

اهمیت بازی و اسباب بازی برای کودک به مثابه غذایی است که می خورد. بازی فعالیتی است که با تمام وجود کودک گره خورده است و اسباب بازی ابزاری است که برای انجام این فعالیت از آن استفاده میکند. محروم کردن کودک از بازی به معنی محروم کردن کودک از حیات است و همچنین به معنی جدا کردن اعضایی که به حیات کودک تعالی می بخشد. بنابراین جامعه باید بتواند نیازهای کودکان را درک کند و همچنین برای تهیه وسایل مورد نیاز آن اقدام کند.

 با توجه به اینکه شرکت نادکو سابقه خوبی در زمینه سرگرمی های علمی آموزشی در ارتباط با دانش آموزان دارد؛ در سومین دوره این مسابقات بعنوان حامی نقش آفرینی میکند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به پایگاه ارتباط با دانش آموزان دانشگاه شریف مراجعه کنید.

اطلاعیه برگزاری هفتمین جشنواره فناوری نانو

اطلاعیه هفتمین دوره مسابقات نانو

هفتمین جشنواره فناوری نانو

به اطلاع میرساند هفتمین جشنواره فناوری نانو از تاریخ 14 الی 17 مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

روبات پرنده شکاری که مانند یه پرونده واقعی نگاه و پرواز می کند

Raptors

روباتهای بسیاری وجود دارند که برای ساخت آنها از طبیعت الهام گرفته شده است. اما روبات پرنده کنترل شونده که توسط نیکو نیجنهویس ساخته شده است راه حل تازه ای برای پرواز واقعی می باشد، این روبات شباهت بسیار زیادی به پرندگان شکاری دارد و همانند آنها بالهای خود را به هم می زند.

ساخت کامپوزیت های پیشرفته از مواد زائد

ساخت کامپوزیت های پیشرفته از مواد زائد

 

در کلمبیا کشت موز، موقعیت شغلی برای بیش از 170000 نفر فراهم کرده و طبق آمار منتشر شده حدود 353 هکتار زمین زراعی تحت کشت میباشند که سالانه حدود 2800000 تن محصول تولید میگردد. برگ و ساقه های بدست آمده از این مزارع، به جای دور ریختن در ساخت الیاف موز استفاده میشوند. دپارتمان مهندسی صنایع در دانشگاه کلمبیا در مانیزال، استفاده از ساقه های گیاهی برای دستیابی به مواد تقویت کننده با کیفیت بالا را به عهده داشتند.

گروه روباتهای هزارتایی که قابلیت ایجاد اشکال پیچیده و ترکیبی را دارند

kilobots


محققان در هاروارد گروه دقیقی از 1024 روبات بسیار کوچک را ایجاد کرده اند که می توانند خودشان را به شکلهای پیچیده و مرکبی سازماندهی کنند، گوشه ای از رفتار و حرکات حشراتی مانند زنبورها و مورچه ها. این گروه روباتها که kilobots نامگذاری شده اند از موتورهای ارتعاشی برای حرکت سریع در زمین های مسطح و نور  مادون قرمز برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

لباسهای روباتیکی کنترل شونده توسط مغز به سمت تولید شدن می رود

robo-suits

لباسهاي روباتيکي کنترل شونده توسط مغز به سمت توليد شدن مي رود
يک سازنده روبات ژاپني لباسهايي را معرفي کرده که پوشنده لباس مي تواند تنها با فکر کردن آنها را کنترل نمايد.

یک بازوی مصنوعی روباتیکی فوق العاده سریع که می تواند اشیا متحرک را بگیرد

new arm

یک بازوی مصنوعی روباتیکی فوق العاده سریع که می تواند اشیا متحرک را بگیرد

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.