روبات ستاره دریایی که می خواهد کارهای روزمره شما را انجام دهد

starfish

روبات ستاره دریایی که می خواهد کارهای روزمره شما را انجام دهد

در دنیای روباتهای خانه دار و خدمتکار، هنوز به روبات رزی (نام روباتی خدمتکار که در یک انمیشن ساخته شده توسط جتسون ایفای نقش می کرد) دست نیافته ایم. اما این روبات خدمتکار ساخته شده که امروزه با مفهوم یک روبات چهار دست و پا شناخته می شود، شکل روباتهای انسان نما را ندارد.

روباتها هنوزهم کارهای شما را انجام می دهند

ایده ساخت این روبات با بدنه ای نرم از یک طراح ترکیه ای، رانا آلپر، می باشد، و بسیاری از قالبها و ترکیب ظاهری روبات را از طبیعت گرفته است. شکل روبات مانند یک ستاره دریایی می باشد، اما حرکت و جابجایی و قابلیتهای بسیار استفاده شده در بازوهای آن برای انجام کارهای مختلف، از هشت پا گرفته شده است. گیره های بسیار کوچکی که در زیر بدنه قرار دارد از مارمولک الهام گرفته شده است، و به بازوها کمک می کند که بتوانند به راحتی از سطوح عریض با جنسهای مختلف بالا بروند.

ترکیب پلیمر و فلز باعث انعطاف پذیری روبات شده و وظیفه ماهیچه های مصنوعی برای حرکت روبات در جهت های مختلف به خوبی انجام می گیرد. این روبات قادر است از طبقه ها بالا برود، به روی مبلمان رفته و حتی قابلیت بالا رفتن از پرده ها را نیز دارد. این روبات در هر بازوی خود دارای 22 لوله بخارشو و 29 لوله جاروبرقی می باشد و در بدنه خود محفظه نگهدارنده آب و کیسه نگهدارنده گرد و خاک دارد. روبات با دستورات صوتی شروع به تمیز کردن کف، پرده ها، مبلمان و قالیچه ها می کند.

 

منبع: news-discovery.com

ترجمه: محسن محبی- مدرس روباتیک شرکت نادکو

نظرات  

 
#1 mehran mahdavi 1393-03-31 09:29
خیلی ممنون،خیلی عالی و جالب بود.
 
 
#2 mehran mahdavi 1393-03-31 09:36
خیلی ممنون،خیلی عالی و جالب بود.لایک
 

شما اجازه ارسال نظر ندارید

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

 

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.