• صفحه:
  • 1
  • 2

موضوع: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند)

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2877

• سید امیر اف
  • ( كاربر )
  • سید امیر اف's Avatar
  • سرباز صفرو
  • سرباز صفرو
  • تشکر های دریافت شده: 6
آرمین نوشته:
شما الان باید بیایی معلم نادکو بشی
وقتی معلم شدی اون وقت حرفهای منو درک میکنی که میگم الکترو همینجوری با همین محدودیت هاش خوبه.

;)

من هم معلم نادکو هستم. من توی یک از نمایندگی های نادکو، الکترو درس میدم. من خودم AVR با زبان C کار میکنم و واقعا برای یاد دادن برنامه نویسی الکترو به دبیرستانی ها درمونده شدم. اگر قرار بود بهشون سی یا حتی اسمبلی یاد بدم برام راحت تر بود.
درمونده شدم به خاطر محدودیت ها ی برنامه نویسی در اون و همچنین ویرایشگرش که نمیشه حتی داخلش از Tab استفاده کرد و تورفتگی ایجاد کرد که خوانایی برنامه بالا بره.

فکر کنم بچه های دبیرستانی بسکام کار کنند خیلی راحت یاد میگیرند.(راحت تر از الکترو)

این برنامه ای که مد نظرم هست را خودم با دوتا الگوریتم دیگه نوشتم. فقط خواستم متوجه بشید که الکتروتون چقدر ضعیف هست که از if/else تو درتو پشتیبانی نمیکنه.

اومدید یه برنامه بیخود به من دادید گفتید بیا برو اینو تست کن که اصلا منطقش منطق برنامه خودم نبود و هیچکس پیدا نشد که بگه درست میگی.

اگر انصاف داشتید ارسال های من را تایید میکردید تا کسانی این بحث را دنبال میکنند و شاید قصد قضاوت داشته باشند همه ارسالها را ببینند.

گزارش و شرح وقایع این موضوع را هم انشاالله در سایتم خواهم نوشت.

در پناه حق
پیروز باشید
آخرین ویرایش: 7 سال 6 ماه پيش توسط محمدرضا حسینی. دلیل: تطبیق با قوانین تالار بند 11 و 12
پاسخ دادن به این مبحث فقط برای اعضا مجاز است.
کاربرانی که تشکر کرده‌اند:

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2878

• محمدرضا حسینی
  • ( Global Moderator )
  • محمدرضا حسینی's Avatar
  • استوار
  • استوار
  • تشکر های دریافت شده: 27
  • پرسنل نادکو
سلام سید امیر جان

قبل از هر چیز خوشحالم که در مجموعه نادکو هستی و می تونی به ما کمک کنی و ایرادات ما را به ما بگی.
فکر کنم یه 7 سالی هست که داریم کار رباتیک می کنیم و تجربیات خوبی هم تو این مدت کسب کردیم البته نه خیلی ارزون .
یکی از این تجربیات اینه که دانش آموزان سال های آغازین دبیرستان (اکثراً و نه همه ) با اسبملی و سی مشکل دارن و خیلی زود ازش خسته می شن فقط یه سری خوره برنامه نویسی تو این برنامه ها کولاک می کنن. و البته بعضی از مدرسین هم در انتقال و یاد دادن اسمبلی کمی مشکل دارن. فکر کنم خودت هم قبول داری که درس دادن اسمبلی هم هنر می خواهد. همون طور که آرمین خان گفت مخاطب الکترو کسانی هست که در آغاز الگوریتم نویسی هستند و قرار نیست که کار براشون سخت باشه . هدف الکترو کار ساده با قبول از دست دادن یه سری امکانات خاص است.

از طرفی یکی از ویژگی های الکترو سخت افزار اون هست. به نظر می رسه قرار دادن میکرو رو برد بورد و دادن تغذیه و سیم کشی ها پروگرم و نصب 4 تا ال ای دی و نصب سون سگمنت رو برد بورد و بیرون کشیدن پایه ها و...... کمی سخت از کار کردن با الکتروی هست که فقط 4 تا باطری می خواهد.

گذشته از اینها اگر خودت کسی هستی که می تونی کد ویژن یا بسکام یا اسمبلی درس بدی ( که هستی ) و دانش آموزان شما هم با این نرم افزار ها راحت هستن می تونی ورژن پیشرفته الکترو رو بگیری که پایه های پروگرمر داره ومی تونی مستقیم خودت کد بنویسی . یه سری تابع هم تو سی داره مثل موتور و ال ای دی و بازر و...... شما هم بیا یه سری تابع تو بسکام بنویس براش دستت هم می بوسیم. (شیفت 4 هم داره)

راستی ورژن الکترو ی هم که داری پایینه بگو برات ورژن بالا ترشو برات بفرستیم

کلاً خوشحال شدم با شما آشنا شدم . دوست دارم حضوری ببنیمت و با هم صحبت کنیم. منتظرم
کاربرانی که تشکر کرده‌اند: محمد جواد زارعی

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2879

• سید امیر اف
  • ( كاربر )
  • سید امیر اف's Avatar
  • سرباز صفرو
  • سرباز صفرو
"یکی از این تجربیات اینه که دانش آموزان سال های آغازین دبیرستان (اکثراً و نه همه ) با اسبملی و سی مشکل دارن و خیلی زود ازش خسته می شن"

مثل اینکه در این مورد هم منظور من را متوجه نشدید. من منظورم این بود که اسمبلی با همه ی سختیش از الکترو بهتره.(ببخشید که بی پرده میگم.)
توی برنامه نویسی های امروزی شما با یک خط چندین کار را انجام میدید.
مثلا دستور foreach توی زبان های امروزی اگر قرار بود با اسمبلی نوشته بشه چند خط میشد؟

حالا عبارت x= -1 یا x=2*y+3 توی الکترو چندتا دستور میشه؟
چرا باید چند مدل شرط داشته باشه؟ نمشد یک if وجود داشته باشه که هم رجیستر مقایسه کنه و هم پورت و هم پین؟ چرا توی بعضی از شرط هاش فقط و فقط میشه از == استفاده کرد؟
چرا if/else تو در تو که یک نیاز واقعی هست برای یک زبان امروزی را نمیشه توی الکترو استفاده کرد؟
چرا ادیتور به این ضعیفی اون امکان تورفتگی برای بلاک های تو در تو نداره؟ چرا با نوشتن چند خط کد، ادیتور سرعت کارش میاد پایین؟

و چراهای زیادی که اگر خواستید همشون را مینویسم و مفصل در موردشون توضیح میدم.
از طرفی یکی از ویژگی های الکترو سخت افزار اون هست. به نظر می رسه قرار دادن میکرو رو برد بورد و دادن تغذیه و سیم کشی ها پروگرم و نصب 4 تا ال ای دی و نصب سون سگمنت رو برد بورد و بیرون کشیدن پایه ها و...... کمی سخت از کار کردن با الکتروی هست که فقط 4 تا باطری می خواهد.
شما درست میفرمایید، سخت افزار خیلی خوبی را تولید کردید اما این سخت افزار و نرم افزارش با این قیمت؟

شما فقط قشر خاصی را در نظر میگیرید اما من دانش آموزانی را میبینم که به خاطر علاقه ای که به رباتیک دارند مجبورند چنین پولی را به همراه پول آموزش بپردازند و وقتی در آخر میبینم به اندازه پولی که پرداخت کرده اند، این بورد و برنامه نویسیش به کارشان نمیاد واقعا نمیتونم تحمل کنم.

من همیشه در مورد الکترو این را گفتم که مجموعه ی خوبی را بر روی یک بورد جمع آوری کرده اند(اگر چه میشد خیلی بهتر از این کار کرد) ولی برنامه نویسی آن بسیار بسیار ضعیف هست.
تنها ویژگی مثبتی که میتوان در مورد نرم افزارش ذکر کرد این هست که بچه ها درگیر کار با DDR و PORT و PIN نمیشن و همچنین پیچیدگی هایی که در مورد ورودی خروجی کردن پورت و پول آپ و ... هست.
اما در عوض محدودیت های بسیار زیادی براشون به وجود میاد.
این چند ویژگی خوب الکترو در مقابل اشکالاتش زیاد به نظر نمیاد.

نیازی به ورژن جدید الکترو یا چنین قیمت هایی نمیبینم. اگر لطف کنید در مورد چنین مشکلاتی همون برنامه اصلی را تغییر بدید و برای دانلود روی سایتتون قرار بدید که بتونیم دانلود کنیم که حداقل از همین الکترویی که اینقدر پول براش دادیدم بتونیم استفاده کنیم برای ما کافیه.
من قبل از مسابقات نادکاپ 12 توی همین تالار گفتم برنامه روبورو برای ماژول 2نور مشکل داره و انتظار داشتم قبل از مسابقات این مشکل رفع بشه که بچه های ما بتونند رباتشون را آماده کنند برای مسابقه اما تا حالا که بیش از یک ماه هم از مسابقه گذشته هنوز منتظریم تا این مورد به بچه های فنی گزارش بشه و یک نسخه اصلاح شده را برای دانلود روی سایت بگذارند.(واقعا رفع یه مشکل کوچیک این همه زمان نیاز داره؟)

انشالله که شما هدفتون ارتقاء سطح علمی دانش آموزان هست.

در پناه حق محفوظ باشید
کاربرانی که تشکر کرده‌اند: محمد جواد زارعی

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2892

• آرمین
  • ( بازديد كننده )
  • آرمین's Avatar
سلام مجدد
به نظر میرسه که توی ایده های آموزشی با هم اختلاف سلیقه داریم
البته ایراد داشتن الکترو رو رد نمیکنم... مثل بقیه محصولاتی که تو تمامی صنایع تو کل دنیا ساخته میشه. اما مشکل اصلی به نظر من اختلاف سلیقه آموزشیه.
ما حتما مشکلات الکترو رو بررسی میکنیم و سعی میکنمی رفعشون کنیم. به همکارانی مثل شما هم افتخار میکنیم که کمک میکنن ما درجا نزنیم و به جلو حرکت کنیم. البته شما هم ما و مشکلاتی که داریم رو درک کنین... به خاطر هزار تا دلیل - از جمله هزینه ها و بزرگی شرکت و ... - ما سرعت عکس العمل خیلی خیلی بالایی نداریم... یه کم زمان لازم داریم.
اگر لطف کنید و شماره تماس یا ایمیل بهمون بدین که بهتر با هم در ارتباط باشیم خیلی ممنون میشیم.

موفق باشید.

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2907

• محمد حسین لطفی
  • ( كاربر )
  • محمد حسین لطفی's Avatar
  • سرباز صفرو
  • سرباز صفرو
  • تشکر های دریافت شده: 13
شما هرچی آقا امیری میگه گوش کن من همیشه گوش می دم

پاسخ: با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 7 سال 6 ماه پيش #2909

• سید امیر اف
  • ( كاربر )
  • سید امیر اف's Avatar
  • سرباز صفرو
  • سرباز صفرو
دیگه پاسخی نمیدم که موضوع بی دلیل کش نیاد.
اگه چه مشکل من حل نشد.

ایمیلم:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با برنامه زیر، الکترو کرش میکنه(مدیران بررسی کنند) 6 سال 9 ماه پيش #3385

• ( بازديد كننده )
  • 's Avatar
سید امیر اف نوشته:
با عرض سلم خدمت مدیران عزیز

من یک برنامه برای نمایش بازه یک سنسور روی سون سگمنت را به شکل زیر نوشتم
وقتی این برنامه را در الکترو قرار میدم و میخوام که اون را روی بورد لود کنم الکترو کرش میکنه و کلا هنگ میکنه.

start:
reg.0 = aport2.0
ifreg reg.0 < 25 then
7seg 0
else
ifreg reg.0 < 50 then
7seg 1
else
ifreg reg.0 < 75 then
7seg 2
else
ifreg reg.0 < 100 then
7seg 3
else
ifreg reg.0 < 125 then
7seg 4
endif
endif
endif
endif
endif

goto start

من فقط جند if/else تو در تو نوشتم.
میشه لطفا مدیران بررسی کنند و مشکل را پیدا کنند؟

این دقیقاً همون چیزیه که من گفتم و آقای امیری گفتند میشه...
البته قابل توجه آقای فتوحی هم هست، چون مقصّر ایشونه.
  • صفحه:
  • 1
  • 2
زمان بار گذاری صفحه: 0.314 ثانیه

عضویت در خبرنامه

تماس بگیرید

واحد فروش و نمایندگی ها

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email sales@nad-co.com

تماس بگیرید

دفتر مرکزی تهران

address-icon تهران - خیابان آزادی - ضلع غربی دانشگاه شریف - خیابان صادقی  - بن بست دوم - پلاک ۷ - واحد 2

telephone 66023465  - 66007519 (21)

email info@nad-co.com

درباره نادکو

logoشرکت نوآوران ابزار دانش آموز – نادکو (سهامی خاص) در سال 1382، برای تولید وسایل کمک آموزشی علوم نوین و روبوتیک توسط برخی از فارغ التحصیلان و مربیان مدارس سمپاد (تیز هوشان) در تهران تاسیس شد.